Sad news: Eva Simons kreeg miskraam tijdens repetities The Passion

Eva Simons (40), de zangeres achter hits als Policeman en Take Over Control, schitterde afgelopen week als Maria in The Passion. Wat kijkers niet zagen, was het intense verdriet dat daar vlak achter lag. Tijdens de repetities kreeg Eva een miskraam. Ze was twee maanden zwanger, bleef hoopvol ondanks het bloedverlies, maar tijdens de laatste echo kwam de harde realiteit: haar baarmoeder was leeg. Ondanks alles stond ze daar. Live op tv, als Maria. Breekbaar, maar krachtig. De emotie was voelbaar, zeker tijdens het duet Schaduw met Dorian Bindels. Een moment dat bij veel kijkers recht binnenkwam.
Emotioneel moment
Ondanks haar verdriet besloot Eva haar rol in The Passion gewoon te doen. Tijdens het optreden, vooral bij het nummer Schaduw, was te zien hoeveel het met haar deed. Ze zong over afscheid nemen, precies op het moment dat ze dat zelf ook doormaakte. En dat voelde je. Niet alleen zij, maar ook de kijkers werden geraakt. De reacties stroomden binnen: mensen die moesten huilen, en vooral veel vrouwen die hun eigen verhaal deelden.
Let's talk taboes (en trash die schuldgevoelens)
Eva merkte na afloop hoeveel vrouwen een miskraam hebben gehad, ook mensen in haar eigen omgeving. Vriendinnen vertelden het haar pas na de uitzending. Ze schrok ervan dat zoveel vrouwen dit meemaken, maar het vaak niet uitspreken. Zelf vertelde ze er ook eerst alleen in kleine kring over. Pas vlak voor de uitzending besloot ze open te zijn en dat voelde goed. Niet om de aandacht, maar omdat het helpt. Als je verdriet deelt, hoef je het niet alleen te dragen.
Old habits calling? Eva chose better
Na haar miskraam kwam het gevoel weer even terug: “Ik kan dit niet aan.” Vroeger zou ze misschien naar drank of drugs hebben gegrepen, vertelt ze eerlijk. Maar deze keer deed ze dat niet. Ze bad. Ze vroeg om hulp en dat gaf haar kracht. Ze voelde zich gehoord en besloot door te gaan.
Lees hier ook: Realityster Nicol Kremers speelt Barabbas in The Passion
Rauw, puur en zo nodig
Dat ze de rol van Maria speelde, voelde voor haar als een eer. Juist door alles wat er privé speelde, werd het optreden nog betekenisvoller. Eva liet zich zien zoals ze was: met natuurlijk het nodige verdriet rondom haar miskraam, maar sterk en dapper, precies dat kwam aan. Ze liet zien dat je verdriet niet hoeft te verstoppen. Dat het oké is om kwetsbaar te zijn en dat je ook met pijn nog iets moois kunt geven aan anderen.